Ako sa máte? Ste doma?

Ja som doma, na homeoffice, už 10 dní. Mimo Locy totiž pracujem pre životné prostredie, v oblasti medzinárodných vzťahov, ako projektový manažér. Som vďačná, že môžem. 

Máte zadelené dni?

Vstaneš, cvičíš, pracuješ, medituješ, pečieš bábovku, dokonalo sa nastyluješ, odfotíš na instastory #somdoma, dáš webinár, seriál, ideš spať. Alebo nie? Vstaneš, prečítaš čo zlé sa deje a načo je to komu dobré…?

Táto bláznivá predstava je súhrnom našich dní. Pomedzi to však treba ísť aj von. Na dvor, záhradu, balkón, do lesa, alebo aspoň do okna. Do slnka aj vetra, len nech vnímaš nádych a výdych.

Náš Loca TIP č.1

– spravte si zoznam, čo urobíte ktorý deň

–  kedy vstanete, čo bude na obed, koľko minút venujete seriálom na Netflixe :P

–  ktorý deň v týždni pôjdete zodpovedne na nákup (nezabudnite zavolať rodičom, starým rodičom, či niečo potrebujú)

– skúste niečo nové, Vaše staré zabudnuté hobby, varenie, maľba, básne, šitie (napr. rúšok pre ostatných)..

Cvičíte?

My v Loce sme ani poriadne neotvorili a naše dvere podľa našich pocitov a následne aj nariadení zatvorili. V rámci porady k tejto situácii necvičíme a spoločne sme sa rozhodli prenechať cvičenie online ostatným instamakačom. Inšpirujeme sa odborníkmi ale cvičíme aj sami doma. Naši inštruktori doma trénujú, pripravujú hodiny do novej Locy, nacvičujú choreografie, chodia do lesa meditovať. Ja si takmer každý deň odcvičím hodinku s @janylandl, prípadne to prestriedam s ostatnými inšpiratívnymi trénermi :) a vždy večer krátka jóga s meditáciou podľa jútub. Alebo len tak, podľa seba..

Náš Loca TIP č.2

– rozhýb kosti! alebo ako hovorí naša Megy – STAY STRONG! tu Ti prinášame naše inšpirácie na tieto dni:

– jóga @sarahticha @energystudioprague @jogovnabb

– meditácia @tvojajoga

– kardio cvičenie s minimom pomôcok každý deň @janylandl

– moje favoritky @zuzanabiel a @leagrancic s ich projektom MOVE ONLINE

– FLEXI cvičenie s @thenolimitsgym a @ninkaper

Moja momentálna komunita sa z tej našej Locy stiahla na okruh najbližších…a to je dobre. Behala som z jednej práce do druhej a teraz každý deň vidím môjho malého bračeka (má dva metre a ide oslavovať 18.-te narodeniny…:D). Mám čas zavolať babkám, raňajkovať s rodičmi, máme čas na nekonečné Loca porady s Adrou, naplánovať prevádzku Locy a  život, môžem prečítať všetky odložené knihy, dopozerať filmy, čo som nestihla, rozmýšľať nad životom, len tak byť.

Popri tomto pokoji sa snažíme podporiť aj našu banskobystrickú komunitu, Aďka šije rúška, ja ich v rámci BB rozvážam, chodíme do lesa – zbierame odpadky, podporujeme lokálne obchody a reštaurácie a v očiach každého na ulici hľadáme trochu šibalstva a loca úsmevu v týchto ťažkých časoch.

Prosíme o to aj vás:

  • noste rúška a chráňte seba aj ostatných :)
  • ak môžete, choďte do lesa a vyzbierajte odpadky, pošlite nám fotku, spravíme z nich koláž :)
  • nazbierajte v lese aj podbeľ, usušte ho a doneste do Locy – spravíme si čaj!
  • podporte lokálne prevádzky, tak ako oni podporujú ďalej (osobne odporúčam @regalburger a ich batátové hranolky a čokoľvek od @samuraisushi) – tieto dve prevádzky každý deň zásobujú našich zdravotníkov NEZIŠTNE A S LÁSKOU <3
  • môj srdcový tip, keď vám dôjdu knihy je milované @artforumbanskábystrica

Ak máte stres z momentálnej situácie, porozprávajte sa o tom s niekým, zamestnajte si myseľ a čítajte len overené informácie.

Ak dokola listuješ sociálne siete a vyvoláva to v tebe úzkosť, strach alebo bezmocnosť, skús ich vypnúť a robiť niečo, čo Ťa teší.

Vytvor si bezpečné prostredie ako doma, tak aj vo svojej hlave a srdci.

Tvoje mentálne zdravie je rovnako dôležité, ako to fyzické.

(P.S.:Správy len raz denne, prosím!!)

Mám vás veľmi rada a chýbate mi.

Máme vás veľmi radi a chýbate nám.

Sys a #locagang

About the author : loca.studio.admin

Leave A Comment

Subscribe to newsletter

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Latest videos

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.